Jump to content
Sign in to follow this  
Rekinek

FaQ by Swiezak

Recommended Posts

Witam, jako że na serwerze w kółko pojawiają się te same pytania chciałem stworzyć w miarę jak najbardziej kompletny poradnik, szczególnie dla nowych graczy. Mam nadzieję, że będzie przydatny i będziecie podsyłać link do niego każdemu kto nie może się odnaleźć.  Jakby coś się nie zgadzało to pisać, poprawię. Specjalne podziękowania dla Pakiao(jest bardzo pomocny, naprawdę!) za zrobienie screenów dla Was tak żeby łatwiej wam było się odnaleźć.
Jeżeli chcesz szybko przejść do tematu, który Cię interesuję kliknij CTRL+F i wpisz frazę do wyszukania.

icon11.png.08c2c961619a9be05125900055b3c6d6.pngJakie skille wbijać na mojej postaci? 

• Każdy skill coś nam daje jednak admini ułatwiają trochę zadanie i domyślnie zaznaczają na zielono najważniejsze umiejętności dla naszej klasy.
  • Przykładowo tak wyglądają skille zaznaczone dla Trunksa Zobacz

drao.jpg.cb7cc64d59eb63ae03711ef896dda015.jpgZnalazłem smoczą kulę ale nie mogę jej podnieść. Co robić?! 

• Są dwa rodzaje smoczych kul, te które zdobywamy podczas robienia sag(lądują w dragon bagu, przez cały czas leżą w wyznaczonych miejscach na mapie) i te, które spadają raz na 1h od momentu podniesienia ostatniej kuli(nie musi spaść, nie mam pojęcia jaka jest na to szansa). Smocza kula może leżeć tylko na planecie Ziemia, zawsze spada na poziom 0 więc jeśli znalazłeś DB i nie możesz podnieść to jest to kula sagowa. UWAGA może spaść za drzewo(jest wtedy niewidoczna).

shovel.png.4ce88dea575e08c563074221f49982ca.pngSkąd wziąć łopatę?

• Pierwszą łopatę możemy zdobyć od Bulmy za zrobienie prostego questa u niej. Bulma    Bulma MiniMap. Quest polega na przyniesieniu jej paliwa. Paliwo MiniMapUWAGA łopata ląduje w Quest Pouch. Nowe łopaty możemy stworzyć u samej Bulmy.
    Szczegółowy poradnik na temat łopat(w tym do czego są!) znajdziesz tutaj. Poradnik zrobiony przez Crisa.

chest.gif.d60609a0cb3b0f553ab030aaf108fb1f.gifJak otworzyć skrzynię?

• Do otwarcia wykopanej/kupionej bronze/silver/gold/platinum/diamond skrzynki potrzebujesz klucza. Klucze te możesz stworzyć u Bulmy lub je kupić na markecie.  Lokalizacja Bulmy w podpunkcie "Skąd wziąć łopatę".

kinto.png.29b6b40949e29cbef14a1dfe8e54646c.pngSkąd wziąc Kinto i jak się w ogóle tego używa?

• Poradnik o Kinto został już stworzony wcześniej, dlatego zamieszczam go tutaj. Poradnik stworzony przez Derosa, więc jeśli Wam pomógł nie zapomnijcie  mu ładnie podziękować w jego poście!
  • 00:36 Green Wall [12]: swiezak dodaj w poradniku ze prędkość kinto zależy tez od podłoża na którym go użyjesz i nawet jeśli schodzi trans po założeniu to jeśli użyjesz kinto po transie to i tak masz wyższą prędkość

SenzuGdzie kupię senzu?

puar.jpg.9e2f72f7033470cff71df16d15a2ceaa.jpgCo daję Puar i skąd go wziąć?

• Puara można kupić w shopie za gemy, jest to przyjaciel pomagający zbierać nam przedmioty. Po zakupie Puara ląduje dostajemy kamień do Quest Poch. Używamy kamienia i wyskakuję nam takie okno.  Dodam, że w oknie item value możemy ustawić naszego Puara tak by nie podnosił zbędnych przedmiotów gdzie liczba, która wpiszemy równa się cenie za przedmiot w sklepie i poniżej tej liczby Puar zbierać nie będzie.  Uwaga Puar aktualnie jest dostępny na 30dni po zakupie, jest tylko na jedna postać i nie można go oddać nikomu.

house.png.6be847f901d448becf6a33151e275d53.pngJak kupić/sprzedać domek?

• Aby kupić domek należy mieć premmium account, 70lvl, wymaganą ilość pieniędzy, stanąć przed drzwiami i wpisać !buyhouse   Aby taki domek sprzedać należy wpisać !sellhouse nick komu sprzedajemy (pojawia się wtedy okno trade na którym ktoś daję  wymaganą przez nas kwotę). 

market.thumb.png.ada78ce829eb8f8d7b1a6ac3efc59c48.png Dlaczego nie mogę nic kupić na markecie?

• Żeby kupić coś na markecie musimy mieć pieniądze w banku, nie w naszym backpacku. Takie pieniądze możemy w każdej chwili wpłacać i wypłacać za pomocą bankomatów, które są rozsiane po miastach. Wyglądają tak.

malpa.png.9229180beb21fbe493a74d169296406d.pngMałpa nie chce mi oddać smoczej kuli/pokonałem Generała White, co mam dalej robić?! Czyli najczęstsze problemy z sagami.

• Jeśli mapła nie chce oddać Ci smoczej kuli spróbuj pokonać wilka obok niej i wtedy z nią porozmawiaj(kula wyląduje w dragon bagu).
  • Pokonałeś Generała White? Gratuluję, to koniec sag na chwilę obecną, niedługo będą nowe, trenuj ciężko by być gotowym na kolejne wyzwania!
    Jak przejść labirynt u Pilafa? Wystarczy przesunąć tylko jedną dźwignie zlokalizowaną w prawym górnym rogu, o tutaj po czym otworzy nam się przejście (musimy się kawałek wrócić).

212967590_taskicon.png.310ecd972b8ea23d8942deeefac77cfb.pngCo to są taski ,skąd sie je bierze?/Dlaczego nie mogę wziąć taska i co się stało z moimi strange crystals?

• Odsyłam do tego, bardzo ładnie zrobionego poradnika. Poradnik by Ikaa. Teraz po patchu z dnia 05.02.20 taski bierzemy klikając na tablice przed klatką z potworem a strange crystal dostaniemy gdy pokonamy znowu bossa(każdy może znowu bić te bossy i dodatkowo dostać z nich nowy, ciekawszy loot).

daily.jpg.eefaca52df2078956f033043f573f5de.jpgSkąd wziąć daily misje?

fere.png.fc1714d4177d1d129778933629202c79.pngSprzedałem już ekwipunek i broń, gdzie sprzedam resztę? Czyli npc skupujący większość resztek z potworów.

• Itemy takie jak skóry, liście czy inne resztki sprzedamy u NPC zlokalizowanego na północy zachód od głownego miasta. O tutaj.

kami.png.51090fef698aae221031fe342fa1d725.pngCo zrobić żeby nie wypadł mi plecak po śmierci? Blessy.

• Plecak wypada po śmierci dopiero od 30lvl, możemy się jednak przed tym zabezpieczyć wykupując błogosławieństwo u Kamiego za cenę naszego Lvl'a * 500. Kami znajduję się na wieży Karrina (tutaj). Po dostaniu się do Karrina wchodzimy schodami do góry, później klikamy na pnącza i potem na słupek prowadzący ku górze. UWAGA błogosławieństwo jest jednorazowe i chroni nas tylko przed utratą plecaka, doświadczenie tracimy nadal.

hee.thumb.jpg.677aa4921528bf2626cc0f0abe438352.jpgJak się przenieść do Hell?
Do Hell możemy dostać się spadając z drogi węża(dostajemy się na nią po śmierci) lub też za opłatą z pomocą Urnai Baba, która znajduję się tutaj. Trzeba mieć przy sobie 1000 zeni.

bonus.thumb.jpg.422374f6a6437249654f31b4a19de52a.jpgJakie bonusy są najlepsze dla mojej postaci?

• Naprawdę polecam Wam eksperymentować, każdy bonus jest przydatny na swój sposób dlatego stwórzcie swoją postać marzeń ze swoimi bonusami!

fas.png.3c08be1a2356fd3eb7a19160597859fd.pngJak trenować Attack Speed?

• Poradnik odnośnie zdobycia pierwszych bandów jak i kolejnych potrzebnych do skillowania attack speeda został zrobiony wcześniej, dlatego zamieszczam go tutaj. Poradnik również wykonany przez Crisa, nie zapomnijcie mu podziękować!

antenka.jpg.9efdb027257f09c0870ddf7b7fe791ba.jpgCo to za dziwne anteny na mapie?

• Anteny można naprawiać a ich naprawa gwarantuję nam jednego z kilku wspaniałych pomocników! Szczegółowy poradnik tutaj, zrobiony przez Crisa, znowu!

fajt.png.ed44e6433cd68ba311dfdb761790cae1.pngSzybki sposób na zwiększenie swojej ofensywy/defensywy, czyli Fight Mode
W grze dostępne mamy 3 tryby walki:

• Fight Offensive dający nam normalne statystyki.
  • Fight Balanced redukuje nasze umiejętności ofensywne o 20% ale za to zwiększa nasze umiejętności defensywne o tę samą wartość.
  • Fight Defensive dodaje nam 50% do naszych umiejętności defensywnych ale o tę samą wartość zmniejsza nam ofensywę. 

Okno odpowiadające za konfigurację naszego stylu walki otwieramy tym przyciskiem.

discord.png.bf585e5aa6f4ef4ae1aad30129a6704e.pngWszyscy ciągle gadają o discordzie a ja nie wiem jak się na niego dostać.

• Discord to nowoczesna platforma służąca do komunikacji między ludźmi, serwer RotS też ma swój serwer na discorda, wrzucam Ci Link do niego. Polecam, jest prosty w obsłudze a ułatwi Ci kontakt ze wszystkimi i będziesz miał tam wszystkie najnowsze informacje. W tym też powiadomienia na temat eventów czy zmian w grze!

crystal.png.d39c443edc35ae58c16c8e2dc801a9f0.pngDo czego służy strange crystal?

• Strange crystal to nagroda za pokonanie taskowego bossa. Na razie nie ma zastosowania ale będzie można za niego kupić coś ciekawego.

ene.jpg.cfd619131b7829b673803b8b6665b52b.jpgEnergy Points, co to jest?

• Energy points znajdują się nad paskiem życia, o tutaj. Każdy punkt redukuję nam ilość doświadczenia straconego po śmierci o 0.5%. Regenerują się gdy jesteśmy offline(poprawka zasugerowana Benyquatro).

icon.png.82cbd16da4ec0ee84d257e4f4be8fdbd.pngJak ustawić LFP (looking for party/szukam drużyny)?

• Najpierw klikamy tutaj po czym wyskakuję nam takie okienko. Jeśli chcemy dołączyć do istniejącego party szukamy po prawej stronie, jeśli chcemy zakomunikować, że szukamy party klikamy Join i wpisujemy opis, np "LF TANK SKELETONS".

cssa.png.c42d5f89c0f1d18ddb88d0aa52377968.pngGdzie się zakłada belt/ringi/earrings?

• Tym przyciskiem zmieniamy stronę w ekwipunku.

sre.png.d469d6dfc30a77fc9de62675027dbadb.pngGdzie są te bossy taskowe?

• Już istnieje poradnik na ten temat także podrzucam go tu. Poradnik stworzony przez Ikaa.

fdfd.png.a02ace3b3a38054c50637e0527f814bb.pngGdzie znajdę Pirate robots? 

• Jeden ze spawnów jest opisany w tym poradniku, wykonanie Malfus.

ddddd.png.1b6911f24c513601a7feaadae18ea959.pngCo to są te bonusy i jak je odblokować?

• Powstał bardzo ładny poradnik od Crisa na temat bonusów w przedmiotach dlatego odsyłam do niego, wszystko jest ładnie i pięknie wytłumaczone. Poradnik na temat Bonusów.

• @Edit 02.02 - poprawki stylistyczne + dodana informacja na temat strange crystal, energy points i LFP, trochę ikonek.
  • @Edit 03.03 - dodane nowe pytania.
  • @Edit 05.03 - dodałem informacje związane z patchem(strange crystals i zmiana zasięgu tableta).

Będę aktualizować poradnik najczęściej jak to będzie możliwe. Możecie również pisać co jeszcze Waszym zdaniem przydałoby się umieścić w tym poradniku. Mam nadzieję, że komuś pomogliśmy. 

Edited by Rekinek
Dodanie ikonek ułatwiających szukanie, poprawki
  • Like 3
  • Thanks 4

Świetna robota, tylko że z nowymi graczami jest też często jeden poważny problem - oni nie zaglądają na to forum. Wręcz trzeba ich wyręczać czasami linkami 🤬.

Edited by Bolt

15 godzin temu, Bolt napisał:

Świetna robota, tylko że z nowymi graczami jest też często jeden poważny problem - oni nie zaglądają na to forum. Wręcz trzeba ich wyręczać czasami linkami 🤬.

Często pytają, dlatego po prostu łatwiej będzie wysyłać mi link z całym zbiorem pytań i odpowiedzi.Jest też szansa, że ktoś przeczyta więcej niż tylko odpowiedź na swoje pytanie i będzie łatwiej się grało.

@Rekinek Podróż do piekła kosztuje już 1000 zenni, zostało to naprawione jakiś czas temu jeżeli mnie pamięć nie myli ;)

• Like 1

On 2/2/2020 at 1:30 AM, Bolt said:

Nie wszyscy 😁 Nie ściągnąłem jeszcze gry, a całe forum już praktycznie przeczytałem

• Like 1

Niedługo będzie poprawiony i odświeżony poradnik więc jeśli ktoś ma jakieś propozycje co można dodać/poprawić to śmiało można pisać, przeczytam wszystko ;)