Jump to content
Sign in to follow this  
Peharion

Zbanowane konto na 3 lata

Recommended Posts

Witam

Próbowałem już wszystkiego by dać tej grze szanse więc podzielę się swoim doświadczeniem z innymi na forum.W niedziele ok 22 zostałem zbanowany  na 3 lata, myślałem że serwer padł jak to zwykle bywa w tej grze. Stałem sobie postacią niedaleko miasta łowiłem ryby i trenowałem Focus paląc Ki. Moja żona ciągle mnie zagadywała bo nie przepada gdy gram , więc trzymając hotkey palcem starałem się odpowiadać na jej wyczerpujące pytania. Taki life hack , niby rozmawiamy a Focus leci. Po chwili zauważyłem że jestem wylogowany, standard. Po próbie zalogowania zobaczyłem komunikat o zbanowaniu konta za użycie "Macro". Trochę mnie to denerwuję bo nigdy w życiu nie użyłem bota w grach ani innych oprogramowań. Rozumiem że to był błąd palić Ki i nie zwracać uwagi na ekran , więc na spokojnie kilka minut po banie wysłałem e-mail do supportu by wyjaśnić sytuacji i prosić o jakiś "mniejszy wymiar kary" może pouczenie panie władzo. Niestety zero odpowiedzi , w ciągu ostatnich 2 dni napisałem kilka maili w języku angielskim i polskim, napisałem także prywatne wiadomości na forum do Xukio i Wizi także bez odpowiedzi. Dziś postanowiłem zadzwonić na podany numer telefonu na stronie gry. Przez cały dzień nikt nie odebrał. Nie jest mi żal 50 lvl postaci czy tych 5 euro za gemy. Denerwuje mnie totalna ignorancja ze strony twórców i supportu i przypinanie mi etykietki cheatera za nadużywanie palca na klawiaturze, podczas gdy powodem trenowania był rollback serwera gdzie straciłem dużo fishingu i focusa na postaci.I jeszcze 3 lata bana przy grze która może już nie istnieć do tego czasu. Mam nadzieję że moja historia będzie przestrogą dla graczy, lepiej się wylogować niż później tego żałować. 

Pozdrawiam

Witam,

W regulaminie serwera jest wyraźnie napisane, że jeżeli Twoja postać wykonuje jakieś czynności w grze to musisz odpowiedzieć administracji w ciągu minuty - chociaż sprawdzanie często trwa dłużej. Nie ma innej możliwości sprawdzenia taskera/macro. Robimy to ręcznie i każdy jest świadom tego, że jeżeli łowi sobie ryby będąc afk czy trenuje swój focus to musi się liczyć z karą, jaką może za to otrzymać.

10 minutes ago, Xukio said:

Witam,

W regulaminie serwera jest wyraźnie napisane, że jeżeli Twoja postać wykonuje jakieś czynności w grze to musisz odpowiedzieć administracji w ciągu minuty - chociaż sprawdzanie często trwa dłużej. Nie ma innej możliwości sprawdzenia taskera/macro. Robimy to ręcznie i każdy jest świadom tego, że jeżeli łowi sobie ryby będąc afk czy trenuje swój focus to musi się liczyć z karą, jaką może za to otrzymać.

Tak jak wyżej napisałem , wiem że popełniłem błąd , nie rozumiem tylko dlaczego przy tak banalnej sytuacji otrzymałem prawie 3 lata bana, skoro kontrola jest ręczna i nie macie pewności czy gracz używa nielegalnego oprogramowania. Ludzie uczą się na błędach , nawet Policja w Polsce daje upomnienia. Mogło się to skończyć jakimś 24h banem i  już bym więcej nie popełnił tego błędu. W taki sposób tracicie aktywnych graczy którzy wspierają waszą grę. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. 

Uzywanie botów i makro jest zabronione. Tu się zgodzę.

Ale faktycznie po przemyśleniu to 3 lata bana za "makro" nawet gdyby je faktycznie miał, za to ze użył makro bądź klikał nie patrząc na ekran (choć w to trudniej uwierzyć) aż 3 lata? 
Wydaje mi się że 3 lata to faktycznie zdecydowanie za długo. To tak jak byś równie dobrze dał mu delete konta, bo nikt "normalny" nie będzie czekał 3 lat, by móc wejść na postać. Albo zrobi nowe konto i zacznie grać od 0, albo całkowicie zrezygnuje z gry, a to chyba strata? Szkoda tracić graczy za drobne przewinienia, tym bardziej jak komuś zależy na grze.

A co będzie za 3 lata to nawet nie wiadomo. Może już dawno skończy grę na dobre. 

Kare na 3 lata, albo tak wysoką karę to powinien dostać ktoś kto wręcz działa na szkode gry np. znalazł sposób na crashe i go wykorzystuje przy czym wylacza serwer, badz swiadomie korzysta z powaznego buga, probuje oszukiwac ludzi rozsylajac wirusy, boty, ktos kto reklamuje inny serwer itd

Nie wydaje mi się że ten nasz "świat db" będzie lepszy przez zbanowanie takiej pojedynczej osoby choćby za użycie taska do łowienia ryb XDDD (ludzie dajcie spokój)

P.S. A pewny jesteś że nie trzymał ręki? Dasz sobie swoją rekę uciąć?

(pisałem przeglądając sobie forum w wolnej chwili)

Pozdrawiam : ) 

pozwolę sobie jeszcze dodać tak żartobliwie :D

a co jak położył sobie coś ciężkiego na przycisk klawiatury i oglądał tv, w między czasie zerkając na ekran czy pali ki :P to też 3 lata pozbawienia wolności postaci na Uniwersum 1 ? 

Z pozdrowieniami,

~Kuki z starego nie istniejącego już kilka lat Dragon Ball Story (DBS) / WoDBKO

2 hours ago, Xukio said:

Witam,

.

Edited by Kosiciel

Weźcie się za banowanie ludzi którzy stoją rozrzuceni po mapie w grupach albo osobno i mają ustawione auto zaznaczanie. 
Ponadto tacy ludzie stoją w party 3+ osoby przez co wybijają resp i nie jesteś w stanie nic z tym zrobić. 
Na Pirat Robotach chyba spotkałem najwięcej tego typu ludzi fajnie by było jak ktoś by się tym zajął bo psuje to wizerunek serwera.

Dzięki za uwagę Veqeta

Gdybym używał makro czy bota to nie opisywałbym tej sytuacji w e-mailach do supportu czy na forum. Postać na 50 lvl zrobiłbym od nowa bez zawahania. Teraz odechciało mi się grać bo i tak nie mam za dużo czasu w prywatnym życiu. Skusiłem się na ten tytuł  bo jestem fanem Dragon Ball i grywałem w Tibię kiedyś , było miło ale szybko się skończyło. Do tego gra od polskich twórców więc czemu nie wspierać rodaków kilkoma euro za premium. 

Sytuacja dwuznaczna, ale prawdą jest, że setki ludzi wydaje na grę na serwerze spore pieniądze i oczekuje pewnego rodzaju profesjonalizmu - ja np. dostaje crushe po każdym monster zone evencie i w dp gdzie stackuje się z 100+ ludzi i nie płaczę, bo miło mi się gra w o wiele ładniejszą wersję silnika Tibii. Tak jak koledzy wspominają jest masa ludzi, którzy stoją sobie na respach, spamują umiejętności i za to nie ma bana? ^^ Notyfikacji od Beerusa nie pojawia się aż tyle żeby sądzić, że ich wszystkich czyścicie. 

Admini na serwerach opartych na silniku Tibii mają władzę autorytarną i mogą robić wszystko. Na to godzą się wszyscy gracze, ale "władzy" trzeba używać mądrze Panie Adminie.

Pozdrawiam

Gosexnoexp 

Edited by Gosexnoexp

Co jak co.. Brak profesjonalizmu razi w oczy na kazdym kroku i to jest fakt. 

Co innego miec pomysl umiejetnosci i cos stworzyc a co innego profesjonalnie pozniej to poprowadzic. 

Edited by Dobra Faza

Niestety, ale nie jesteśmy w stanie zweryfikować, co dokładnie gracz robi w życiu realnym, gdy sprawdzamy jego obecność w grze. Jeśli przejawia on jakąś aktywność, to jest zobowiązany spoglądać na swój ekran co najmniej raz na minutę i orientować się co się dzieje w grze, niezależnie od tego, czy sobie położył ciężarek na hotkeyu, czy może trzyma wduszony przycisk oglądając Netflixa na drugim ekranie. Jeśli ulegalibyśmy takim wytłumaczeniom jak "Rozmawiałem z kimś i nie patrzyłem na ekran", to rzecz jasna nawet osoba używająca makro by takich zagrywek stosowała, aby uzyskać niższą karę.

Nie upieramy się przy tym, że system kar jest idealny - takowy nie istnieje. Możemy jedynie dążyć do tego, aby ulepszać aktualny system, a Wy jako użytkownicy Return of the Saiyans macie na to bardzo duży wpływ. Wychodźcie do nas z propozycjami i dyskutujcie z innymi użytkownikami forum, czy też gry. My staramy się sumiennie przeglądać wszystkie sugestie i te istotniejsze wprowadzać do świata gry.

Dodam jeszcze, że pomyślimy nad wprowadzeniem delikatniejszych kar dla osób, które po raz pierwszy dopuściły się złamania, któregoś z punktów regulaminu.