Jump to content
Xukio

Closed Beta Tests

Recommended Posts

Hej, gram w tibie od 12 lat i mam naprawdę wysokie doświadczenie w znajdywaniu bugów gdyż lubię zwiedzać każdy zakątek świata na którym stoję, śledzę wasz projekt od około 8 miesięcy i tak się nim zafascynowałem ze względu na własną grafikę oraz to co było prezentowane na trailerze więc zgłaszam się do wzięcia udziału w Beta Testach servera.

Pozdrawiam
Arcuz

Im Captain of YS (Yellow Submarine) and I would like to play Rots with my guild (some of my guys already got their key) , we always play with a very hardcore oriented playstyle and mindset, with that said, no doubt that we are going to help as much as possible with every kind of bugs and exploits found and feedback.

Everyone on guild is very hyped about Rots and we cant wait to test it out ourselves.

Game lookings AWESOME and very promissing!

We expect that this game finally brings some pvp feeling that only old tibia made us feel ❤️

Please choose me i already played a lot of dbz tibia games and i really liked the desing of this game it seems pretty cool, i think i'll spend a lot of time playing this game and bring a lot of people to the game, and the most important i love dragon ball z.

i do streams so i'm going to stream a lot of this game if i'm choosen.

8 minutes ago, yscaomei said:

Im Captain of YS (Yellow Submarine) and I would like to play Rots with my guild (some of my guys already got their key) , we always play with a very hardcore oriented playstyle and mindset, with that said, no doubt that we are going to help as much as possible with every kind of bugs and exploits found and feedback.

Everyone on guild is very hyped about Rots and we cant wait to test it out ourselves.

Game lookings AWESOME and very promissing!

We expect that this game finally brings some pvp feeling that only old tibia made us feel ❤️

I'm a player of YS (Yellow Submarine).

Currently we were playing another game that is in Open Beta right now, and we were the guild that reported more bugs than everyone.

We want to join Saiyans to have fun and also because we would like to play with others members that got the key already. But in the other hand, to help the Staff to find bugs, exploits...

I'm one of the Leaders for Yellow Submarine and currently there are a few members playing the game, of which I would like to participate in. If possible to send me a key (or a few so I can distribute to the members) we will be able to give it a tryout and be able to report some of the bugs in case there are any.

Sincerely,

Dybuk

Witam, od dłuższego czasu poszukuję OTSa o tematyce Dragon Ball. Wasz projekt odkryłem kilka tygodni temu. Obecnie gram na serverze PxG gdzie swoją przygodę rozpocząłem 8 lat temu. Od zawsze staram pomóc w rozwijaniu takich projektów jak ten. Z przyjemnością wezmę udział w Beta Testach. Pozdrawiam :)

Olha, passei um tempo pensando em porque eu deveria ser escolhido e o que veio a minha cabeça foi pela minha força de vontade de ajudar, já participei de diversos tests, pela própria blizzard eu possuia uma conta de testes aonde eu poderia testar todos os jogos e dependendo da quantidade de erros e bugs eu até ganhava o jogo, no jogo bloodstone eu participo dos tests desde 2014 e venho ajudando desde então, no caso desse jogo eu estou inscrito para o beta a um bom tempo e espero poder jogar assim que possivel, meu tempo disponivel é de 24 horas todos os dias da semana.

I play tibia since 2004, it's a game that I have a lot of fun, I get relaxed playing. I always look for tibia servers to play, but a bit different from all, and I see this tibia different from all, where I can have a lot of fun, help reporting the bugs. I really liked the gameplay, graphics, etc ... and I would like to test!

Hello, im from brazil and i would like to do my best to help to grow this comunity, ill rush as much as i can and all the bugs that i encounter ill send a reply.

Im verry focused and ill help you with everything i can.

Hello, im a streamer and i loved this game, simple as that.

I was streaming bloodstone and then now i want to check this game and help with everything i can.. i hope that i can get closed beta access so i can help to grow this comunity with everything i can.

Hello Everyone, My name is Marcos from Brazil. It's hard to tell "why should i be chosen" since there's alot of people applying for the chance to get a key.

I discovered this game today while i was watching some streams and ran to the site to signup. I was facing some errors with the site and the forum and I ended up needed an administrator's help from the faceebook page so I could create the forum account.  Basically I did not give up, thinking about the possibility of being able to help with the game and of course having the taste of playing it in your test drive.

So if you are looking for people committed and 100% willing to help, just choose me.

PS: Thanks for the facebook support ❤️

Hej, śledzę wasz projekt od bardzo dawna i jestem bardzo zainteresowany udziałem w CBT. Mam nadzieję pomóc w udoskonaleniu waszego projektu jak i oczywiście oddać się przyjemności z grania, bo pewnie dużo dla nas przygotowaliście. Co do komunikacji, to będę się stale udzielał, czy to na forum czy na discordzie. :) 

Witam, testuję serwery bazujące na tibii z custom contentem o różnej tematyce od dłuższego czasu. Jestem bardzo zainteresowany waszym projektem, z relacji moich znajomych którzy uzyskali już dostęp do closed bety jest to jeden z najlepszych projektów od dłuższego czasu. Z wielką chęcią dołączyłbym do znajomych i przetestował mechanikę gry i poszukał niedoskonałości ,które zostały niezauważone. 

Ohayo! Mam na imię Kuba, i jestem 26 letnim mężczyzną który chce zostać częścią społeczności waszego serwera

Mówiąc szczerze, o waszym projekcie dowiedziałem się dziś od jednego ze streamerów. Mimo to, po poświęceniu chwili na przeczytanie wszystkich tematów, obejrzeniu zdjęć i tym podobnych, jestem strasznie ciekawy co z tego wyjdzie i kibicuję wam z całego serca, bo jesteście moim zdaniem pretendentem do objęcia pozycji najlepszego serwera o tematyce Dragon Ball. 

Jestem osobą która angażuje się w powierzone mi cele, co za tym idzie szukanie bugów gry i klienta będzie dla mnie wielką przyjemnością, jeżeli chodzi o aktywność to bez problemu będę mógł poświęcić wam kilka godzin dziennie.

Czesc chciał bym wziać udział w zamknietej bedzie. Zawsze bylem fanem takich serwerów (DB) które nie są żywcem skopiowane z DBKO, sądzę że  mógl bym pomoc w znalezieniu bugów itp W tibie zaczynałem od wersji 7.4 az do teraz. Anime ślędzę do tej pory.. Napewno w wolnym czasie w pracy testowałbym z miłą chęcia świat "Saiyans Return" :)

Pozdrawiam

Witam,

Mam na imię Michał mam 27 lat. Chciałbym wziąć udział w zamkniętej becie. O projekcie dowiedziałem się ze streama oraz strony mmorpg.org.pl . Skrupulatnie i z  zaangażowaniem będę sprawdzał waszą grę, wszelkie błędy i niedoskonałości będę zgłaszać. Życzę powodzenia w projekcie.

Pozdrawiam

Witam. Jeśli jest wolne miejsce, to z chęcią pogram i spróbuje pomóc w testach. Grafiki są miłe dla oka co dodatkowo potęguje ciekawość. Więc jeśli chcielibyście takiego testera, dajcie znać. Elo

Bardzo chetnie bym sprawdził projekt/ pomógł go sprawdzic/ rozreklamować. Szukam weny na strumyki poki co 1k sub:( ale no coz nie mozna miec wszystkiego. od 2mc cisza na live ale wrazie w restream yt+twitch jest możliwością  :)

Ja również bardzo chętnie ogram serwer, więc jeśli jest wolne miejsce to prosze o kluczyk, pozdrawiam :)

because I like to play, support and report bugs, games like this one that is just starting, so that when people leave they can use their content a lot.

I really want to participate in this closed beta and also help find bugs ..
tibia dbz, ot dbz has always been a long time, waiting for you to create an expectation, and as today you have fulfilled what your team said I would very much like to help you .. I hope you choose me 2764.png❤️

First good morning, I am very happy with a presentation of the project.
I am a big fan of Dragon Ball, and I found the project incredible, which I followed from the beginning.
I really like to help in the practice of the game, I have experience with games, for over 7 years! 
I know I could help them in some way and I'm willing to do my best. Thanks in advance, and congratulations for the beautiful project!❤️
Edited by Ariel

hello!

I loved the concept since i first saw it.

i would love to be part of the beta team.

Congrats on the game.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...