Jump to content

Parę słów odnośnie serwera


Poker Kid
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem tak zawiedziony, że aż musiałem założyć konto na forum, żeby napisać ten post.

Pierwsze edycje serwera - wow, w końcu coś nowego, fajny customowy serwer, gra się zajebiście, dużo ludzi teraz wystarczy tylko tego nie zjebać.

I wyszło jak zawsze...

Aktualnie ten serwer wygląda tak, że z edycji na edycję gra coraz mniej osób, kiedyś na taski to nawet nie trzeba było szukać teamu, szło się na expowisko i zaraz pt było. Aktualnie wygląda to tak, że idziesz na spota i jest pusty. Z edycji na edycję nic się nie zmienia, zero nowości, różnorodność postaci praktycznie zerowa jak na początku to nie przeszkadzało tak po jakimś czasie grania chciałoby się spróbować czegoś nowego. 

Teraz ktoś powie no tak, ale przecież Bulma będzie. No zajebiście, że będzie dodana useless Bulma po takim czasie i to tyle.

Strange crystale to kiedyś znajdą swoje zastosowanie, czy coming soon to przez przypadek się tam znalazło? Bo to soon to już trochę czasu trwa.

Mam wrażenie, że nawet chaty umarły i prawie nikt się tam nie wypowiada.

Rozumiem, że kasa jest ważna i dodawanie nowych skinów do shopa jest pierwszorzędną sprawą, ale może wypadałoby zainwestować trochę w ten serwer? Rozumiem, że może macie mało ludzi, jest to custom i dlatego to wszystko wolno idzie, ale skończy się to tak, że to wszystko jebnie i kasy wcale nie będzie.

Piszę tego posta tylko dlatego, że lubię tu grać, a widzę że zmierza to wszystko w złym kierunku.

Pozdrawiam.

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć @Poker Kid,

Doceniam Twoją wypowiedź w tym temacie. Z edycji na edycje nie gra mniej osób. Co do ilości osób na poszczególnych serwerach niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo ta informacja nie jest upubliczniona ale ów różnica nie jest bardzo duża.
Jeżeli chodzi o Twój komentarz dot. edycji to nieprawda - ciągle wprowadzamy nowe zmiany co możesz zauważyć np. po nowym sposobie kupowania domków (licytacja) lub po maszynie do zmiany klasy.

Jeżeli chodzi o różnorodność postaci to całkowicie się z tym nie zgodzę. Obecnie posiadamy 7 unikatowych klas - w tym 2 tanków, 2 half-tanków, 2 DPS'ów oraz 1 supporta, i jak słusznie zauważyłeś niedługo wyjdzie Bulma - nasza kolejna klasa wspierająca. Po Bulmie możesz oczekiwać pojawienia się ankiety dot. kolejnej grywalnej postaci w świecie Return of The Saiyans.
Rozumiemy, że gracze chcieli by dostać na start z 15 grywalnych postaci, ale niestety nasz projekt ma zaledwie 1.5 roku a ostatni rok poświęciliśmy głównie na naprawie błędów co wyszło całkiem nieźle moim skromnym zdaniem. Jeżeli porównasz rok 2020 oraz 2021 to zauważysz drastyczną zmianę.

Co do Strange crystali to tak jak wspomniałeś - znajdą Swoje zastosowanie i nawet na Discordzie ogłaszaliśmy jak mniej-więcej będzie nowy system wyglądać 🙂 
Na pewno dodamy to do gry, ale nie jesteśmy w stanie na każde zlecenie narzucić wysokiego priorytetu, ponieważ pojawiają się momenty w których musimy stricte skupić się na rzeczach ważniejszych (m.in. naprawa krytycznego błędu, lub rozwinięcie gameplay'u).

Jeżeli zaś chodzi o Twój argument z "kasą" - jest on całkowicie nie trafiony. Nie jestem osobą odpowiedzialną za płatności, ale wiem, że dochody ze skinów nie są tak wielkie jak zapewne wydaje się dla większości graczy. Głównymi rzeczami które się sprzedają jest czas premium oraz Puar - co świetnie widać w Shopie w zakładce "HOT THIS WEEK".

Jesteśmy zawsze otwarci na dyskusje, więc jeżeli masz jakieś pomysły które uważasz że warto zaimplementować lub widzisz jakieś pole do poprawy to śmiało - chętnie porozmawiam.


Pozdrawiam,
Iustitia
RoTS Community Manager

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@up

Okej, możesz się nie zgadzać z perspektywy osoby zarządzającej, ale to nie jest tak że ja sobie te argumenty wziąłem z czapy.

Dla przykładu dzisiaj siedziałem na polskim czacie w grze i widziałem rozmowy ludzi, każdy ale to dosłownie każdy kto się tam wypowiadał narzekał na to, że z edycji na edycję nic się nie zmienia co urozmaiciłoby rozgrywkę. Pojawiły się nawet głosy - "miała być Bulma, ale nawet tego nie zrobili, a że się skończyła kasa to trzeba było wystartować z serwerem".

Co do ilości graczy to nie rozumiem jak możesz twierdzić, że nie gra mniej osób, przecież do tego nie potrzeba statystyk, to widać gołym okiem każdy to widzi kto spędza na serwerze trochę więcej czasu. Możesz zarzucić statystyką, że liczba jest taka sama, a ja Ci powiem że jeśli faktycznie tak jest - w co i tak nie uwierzę, to albo to jakieś fake konta, albo połowa ludzi stoi na afku.

Licytacje domków - no ok, fajnie, ale co to wprowadza do rozgrywki?

Maszyna do zmiany klasy - ok super, co to wprowadza do rozgrywki?

Tu naprawdę nie chodzi o to, że wprowadzicie zmiany na które pewnie większość ludzi i tak nie zwraca uwagi, ale o zmiany które urozmaicą jakkolwiek rozgrywkę. Raczej człowiek oczekuje, że jeśli serwer jest podzielony na edycje chociażby w jakiejkolwiek innej grze to po wejściu spodziewa się czegoś nowego, nowych postaci, mechanik, mapy, czegokolwiek, ale raczej nie maszyny do zmiany klasy.

Różnorodność klas jak na serwer nie uważam, że jest duża, uważam wręcz że jest bardzo mała. Ponadto wydaje mi się, że to zawsze było mocną stroną takich serwerów zarówno jak i tych Naruto było to, że był duży wybór postaci. Większe skupienie się na tworzeniu nowych postaci myślę, że ożywiłoby znacząco ten serwer, a niekoniecznie skupianie się na - moim zdaniem, useless rzeczach typu maszyna do zmiany klasy.

Co do kasy, nie mówię, że są wielkie - nie mam do tego wglądu i w sumie to mało mnie to interesuje, możecie zarabiać nawet miliony o ile to nie będzie działało na zasadzie - olewamy resztę, dodajmy kilka nowych skinów. Bardziej chodziło mi o to czy naprawdę dodawanie skinów do kinto, albo puara to takie istotne sprawy, że musi być ich aż 26?

Pozdrawiam 🙂

Link to comment
Share on other sites

Hej @Poker Kid

Dzięki za tak rzetelną i szczegółową opinię. 

Zacznę od wprowadzenia nowej postaci. Jasne, Bulma ogłoszona została już jakiś czas temu. Miała być zrobiona, wprowadzona... nie wyszło. Postanowiliśmy nadać priorytety innym taskom. Wbrew pozorom wprowadzenie takiej postaci jest BARDZO kosztowne oraz czasochłonne. Ale to nie jest tak, że odpuściliśmy. Po prostu odłożyliśmy na później i pozostaje mieć nadzieję, że Bulma jeszcze w tym roku zawita do naszego świata : )

Licytacja domków, zamiana klasy... Jasne, może są to bardziej dodatki niż konkretne zmiany, może nie każdy z tego skorzysta, ale na pewno nikt na to nie będzie narzekał. Uznaliśmy, że dodanie tego nie będzie zbyt czasochłonne, a zadowolimy tym jakiś procent graczy, a na pewno nikogo nie zasmucimy tymi dodatkami. Przy licytacji domków wszedł cały nowy system domków, daily rent, oraz ogólna liczba domków została zwiększona. 

Oczywiście weszło wiele innych zmian, tych bardziej konkretnych. Całe Future Earth, zmiana systemu PvP, wprowadzenie trzech blessów, rework Team Fight Eventu, ulepszenie Monster Zone Eventu, questy typu: Legend of the Fallen King, nowe transy, nowe HP Bary dla bossów, single specie, itd, nowy Boss - Cell, hp bary postaci, które możesz przenieść w dowolne miejsce, nowe nagrody dla PvP Eventu, ciągły balans profesji, klany oraz wojny klanów, całkowicie nowy system movement speeda, nowe kanały chatów, hall of fame, daily misje na FE, nowy wygląd ekwipunku i wiele, wiele, wiele więcej... W dodatku wiele rzeczy technicznych, których nie widać gołym okiem, takich jak nowych Login System, Updater, czy optymalizacja serwera. Do każdej z tych zmian dochodzą testy oraz naprawianie bugów, które się często pojawiają. 

Co ze Strange Crystalami?

Był płacz o infernal esencje - teraz można je już wykorzystać i nie ma płaczu,

Był płacz o PvP - teraz można się bić dowoli na FE i bardziej opcjonalnie na zwykłej Ziemi; płaczu nie ma,

Był płacz o balans postaci - pojawia się go coraz mniej, codziennie działamy i myślimy nad różnymi zmianami klas, tak aby były idealnie zbalansowane, choć to jest nie lada wyzwaniem.

Teraz jest płacz o Strange Crystale? Działamy. Myślimy, i być może już niedługo się pojawi ich zastosowanie : )

Każdy inny płacz będziemy chcieli zażegnać, ale zdajemy sobie sprawę, że narzekanie będzie zawsze. Ilu graczy, tyle opinii na różne tematy i inne oczekiwania względem gry. Jeden gracz oczekuje większej ilości respów, inny nowej klasy, kolejny nowych transów i technik, a jeszcze inny nowych skinów do Puara i Kinto. Staramy się zadowolić każdego, powoli wprowadzając wszystko po trochu. Oczywiście zawsze patrzymy na priorytety - co się bardziej przyda większości graczy, co będzie kosztowało mniej pracy, co będzie mniej czasochłonne, itd... Odpowiadając na twoje kolejne pytanie - tak, nad contentem również działamy i kilka rzeczy mamy już przetestowanych i zrobionych, możliwe, że w bardzo szybkim czasie coś ciekawego pojawi się w grze ^^

Co do olewania graczy i wrzucania tylko nowych skinów. Zdecydowanie się z tobą nie zgodzę. Nie możemy też każdego pomysłu gracza realizować, nie możemy na każdą negatywną opinię odpowiadać zmianami w grze. Przeczytaj sobie kanał "news" na discordzie, sprawdź ile rzeczy jest zmienianych/dodawanych/poprawianych w ciągu miesiąca. Codziennie pracujemy nad tym, aby serwer był przyjazny dla wszystkich i aby po prostu chciało się tu grać. 

Zarobki ze skinów? Wrzucenie skina, to nie jest aż tak duży deal, system już mamy, więc po prostu zamiana grafiki do Kinto lub Puara, to nie jest czasochłonna praca. Robimy te skiny też po to, aby gracze widzieli, że coś się zmienia, nawet w kosmetyce gry. Są koneserzy, których jarają takie właśnie rzeczy - typu nowe skórki dla Puara lub Kinto. Warto również zwrócić uwagę, że coraz więcej skinów dodajemy do gry, które są do zdobycia całkowicie za darmo. Moglibyśmy każdy z tych skinów wrzucić po prostu do premium shopu, gdyby nam zależało tylko na pieniądzach. Serwer jest robiony głównie z pasji, a drugorzędną rzeczą jest tutaj zarobek i wzbogacenie się. Oczywiście inwestujemy, dlatego oczekujemy też pewnych zysków, ale na pewno nie jest to naszym priorytetem i celem. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mnie najbardziej przeszkadzał rynek, jest mało intuicyjny.
Również to jak mała szansa jest na dostanie dobrej skrzynki po jej oczyszczeniu, albo dostaniu ciekawych itemów ze skrzynek.

Expienie/Lootowanie potworków, też jest mało przyjemne, bo nic ciekawego z nich nie leci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...